Варикоцеле — це медичний термін, який описує стан, що характеризується розширенням вен біля яєчок в мошонці. Це одна з найпоширеніших причин порушення репродуктивної функції у чоловіків. І хоча не у всіх випадках оперативне втручання необхідне, воно рекомендується, особливо якщо є дискомфорт або є загроза безпліддя.

Що це за патологія та на що впливає

Операція при варикоцеле проводиться при варикозному розширенні вен сім’яного канатику яєчок. Патологія розповсюджуються на одне або обидва яєчка та призводить до формування гроноподібного сплетіння судин. В результаті надмірного тиску порушуються процеси вироблення сперматозоїдів, що може ускладнити запліднення та призвести до чоловічого безпліддя.

По цій причині варикоцеле потребує своєчасної діагностики та лікування, аби запобігти важким наслідкам. Оперативне втручання є надійним методом позбавлення від варикозу, сучасні технології дозволяють отримати доступ до пошкоджених судин лапароскопічним шляхом – через невеликі проколи на череві без широких розтинів тканин.

Як проходить хірургічне втручання

Операцію призначають при діагностуванні варикоцеле. Хвороба проявляється збільшенням розміру яєчок та калитки, болем та дискомфортом у паховій ділянці, що підсилюються під час руху. Для проведення оперативного втручання пацієнта вводять у загальний наркоз та виконують наступні дії:

 1. виконання трьох проколів на тілі для введення хірургічних інструментів, джерела світла та камери спостереження;
 2. закачування у черевну порожнину вуглекислого газу для кращої видимості;
 3. огляд змінених судин яєчка та розробка плану їхнього видалення;
 4. ізолювання артерії, лімфатичних вузлів та відсічення варикозно розширених вен на ділянках до 4-х сантиметрів;
 5. видалення троакарів та зашивання проколів (або накладання на них пластирної пов’язки.

Після проведення операції пацієнту достатньо провести у стаціонарі до двох днів, потім він продовжує відновлення вдома. Протягом двох тижнів рекомендується утриматись від фізичної активності. Чоловіку не потрібно приймати знеболювальні препарати.

Чому використовують лапароскопічну техніку

Лапароскопічне проведення операції на варикоцеле витіснило методики традиційної хірургії через низку переваг:

 • втручання з мінімальною крововтратою та без суттєвого пошкодження тканин;
 • повний контроль над ходом операції через камеру відеоспостереження;
 • відновлення фертильності чоловіка після втручання;
 • відсутність післяопераційних ускладнень;
 • мінімальний термін реабілітації;
 • на тілі не залишається неестетичних рубців або шрамів, що свідчили б про проведення операції.

Варикоцеле не є критичною для здоров’я чоловіка проблемою, якщо своєчасно звернутись до лікаря та провести операцію. Не слід боятись, адже хірургічне втручання виключає біль та дозволить швидко повернутись до повноцінного статевого життя, мати можливість стати батьком.

Джерело: сайт bilyak.com.ua