Яке ліжко потрібно людині після інсульту

Догляд за хворим, який переніс інсульт, включає перелік певних задач. Одна з них – забезпечення пацієнта зручним спальним місцем. Звичайні ліжка для цього не підходять.

На першому етапі реабілітації постінсультні хворі не можуть рухатися. Навіть самостійно перевертатися, сідати. Як результат, кровопостачання тканин погіршується, кістки піддаються значному тиску.

Через погане кровопостачання змінюється структура клітин шкіри та м’язів, виникають пролежні. Вони викликають дискомфорт і знижують шанси хворого на повноцінне відновлення. Вирішують проблему медичні ліжка для лежачих хворих. Розглянемо, які види обладнання представлені у продажу, і як їх правильно вибрати.

Кому рекомендуються вироби

Лікарняні ліжка потрібні таким категоріям хворих:

 • пацієнти після інсульту, травми хребта, тазу;
 • лежачі хворі, які одужують після складних операцій;
 • паралізовані інваліди різного віку;
 • люди похилого віку на останній стадії деменції та інших психоневрологічних захворювань.

Використовувати їх можна як у стаціонарі лікарні, так і в домашніх умовах.

Особливості конструкції

Ліжка для лежачих хворих дозволяють змінювати положення спального місця. Залежно від кількості рухомих секцій, вони сприяють зручному проведенню з пацієнтом таких маніпуляцій:

 • підйом голови;
 • повертання набік;
 • підйом чи опускання ніг;
 • зміна положення тазу;
 • переведення у сидяче положення.

Конструкцій оснащуються знімними бортиками, які захищають користувача від падінь, травм. Ніжки деяких моделей доповнені коліщатками. За потреби хворого можна перевезти до іншої палати або кімнати в домі, не турбуючи його зайвий раз.

Бортики біля ніг і узголів’я реабілітаційних меблів можуть зніматися. Це забезпечує зручний доступ до пацієнта з будь-якого боку, що важливо під час проведення санітарно-гігієнічних процедур, зміни постільної білизни тощо.

Види ліжок для хворого після інсульту

Від звичайних конструкцій функціональні відрізняються наявністю кількох секцій:

 • Двосекційні. Дозволяють піднімати виключно голову, плечі.
 • Трисекційні. Сприяють підйому верхньої частини корпусу, опусканню ніг, переведенню пацієнта в сидяче або напівлежаче положення.
 • Чотирисекційні. Забезпечують максимальний набір дій.

Від кількості функцій ліжка для інвалідів залежить зручність хворого під час реабілітації. В найкращих моделях пацієнта можна повертати набік, вкладати з припіднятою головою, садити, виконувати гігієнічні процедури.

Чим довше, за прогнозами лікарів, людина може провести у положенні лежачи, тим більше комфорту їй потрібно. Багатьом постінсультним хворим для цього потрібно до року. Для них краще купувати моделі з трьома-чотирма секціями.

Варіанти за типом привода

Найпростішим варіантом є механічні конструкції, які приводяться у дію м’язової силою. Для зміни положення тіла хворого доглядальниці потрібно вручну повернути кілька важелів.

У ліжках для лікарень і дому з електроприводом для зміни положення ложа потрібно натиснути кнопки на пульті дистанційного керування або стаціонарної панелі. Це здатний зробити навіть пацієнт, якщо він паралізований тільки частково.

Критерії вибору якісної функціональної конструкції

Навіть якщо хворий має нормальну вагу, краще купити виріб зі сталевим каркасом, що витримує навантаження до 150-170 кг. Для пацієнта вагою понад 100 кг – з навантаженням до 250 кг.

Усі вузли та механізми повинні надійно кріпитися, працювати плавно. Каркас і спинки повинні бути виготовлені з матеріалів, які легко миються, дезінфікуються і при цьому не псуються.