Як кинути палити?

Куріння є однією з найшкідливіших для людського організму звичок та, на жаль, невід’ємною частиною повсякденного життя сучасного суспільства. Незважаючи на негативні наслідки паління, людей з цигарками можна побачити чи не усюди. Та навряд чи хтось з курців хотів би бачити власних дітей в числі потенційних хворих на рак легень та серцево-судинні захворювання. Тому все більш актуальною стає інформація про дієві способи кинути палити.

Народні методи

Найбільш органічні та найменш шкідливі. До цих методів належать трав’яний чай, фітосигарети, вівсяні відвари. Для чаю використовують ромашку, м’яту, мелісу. Цей засіб заспокоює та вгамовує дратівливість. Однак такий чай може мати снодійний ефект. Вівсяний відвар можна отримати, заливши півстакана вівса літром окропу та дати настоятись годину. Потім суміш охолоджується і вживається протягом дня. Ефективними є фітосигарети, до складу яких входять сухі листки малини, звіробою, шалфею, розмарину. Психологічно створюється ефект справжнього куріння, а шкода для організму відсутня.

Жувальна гумка з нікотином

Завдяки жуванню спеціальної гумки через слизові оболонки роту до організму потрапляє певна доза нікотину. Плюси очевидні: немає негативного впливу на легені, до організму потрапляє чистий нікотин, без інших отруйних речовин. Мінус – серцево-судинна система продовжує страждати від нікотину. Крім того, така жувальна гумка має неприємний смак, а тримати її у ротовій порожнині необхідно не менше 30 хвилин.

Нікотиновий інгалятор

Зазвичай має вигляд звичайної сигарети та містить чистий нікотин. Переваги та недоліки такі самі, як і попереднього методу. Проте за один раз людина має зробити не менше 80 вдихів. Це займає певну кількість часу і не завжди зручно для курця.

Нікотиновий пластир

Трансдермальний пластир насичує організм через шкіру певною кількістю нікотину на добу. Перевага використання цього способу в його зручності та непомітності. Крім того, курець може обрати нікоретте пластир із різним вмістом нікотину, залежно від того, яку кількість цигарок людина курила на добу. Зазвичай в інструкції до виробу міститься графік поступового зменшення дозування. Це суттєво знижує потяг до сигарет, а також дозволяє уникнути неприємних симптомів абстинентного синдрому таких як дратівливість, слабкість, апатія. Завдяки цьому, трансдермальний пластир є зручним, комфортним та ефективним способом кинути палити.