Пупкова грижа. Операція з видалення пупкової грижі лапароскопічним методом

Зі статті ви дізнаєтеся що таке пупкова грижа, коли на ній роблять операцію і як вона проходить.

Що таке грижа пупка і як вона формується

Пупкова грижа – це патологічне утворення, що формується через надлишковий тиск на передню черевну стінку. Пупок анатомічно є вразливим місцем, саме тому грижі у цій області стали другими по розповсюдженості після пахових. Діаметр грижового кільця може складати від двох сантиметрів і більше.

У грижовому мішку можуть знаходитись сальники, петлі тонкого кишківника, частини інших органів черевної порожнини. Це небезпечне явище, яке потребує своєчасного усунення. Лапароскопічна операція дозволяє позбавитись від пупкової грижі та відновити нормальну форму пупка без серйозних розтинів тіла.

Коли виконують операцію на пупковій грижі

У дорослому віці ніякі консервативні заходи не допоможуть позбавитись від грижі пупка. Це можливо лише у дітей молодше п’яти років. Хірургічне втручання показане у наступних випадках:

 • поява випинання в області пупка;
 • виникнення болю в районі живота;
 • поступове збільшення розміру грижі;
 • затиснення органів черевної порожнини.

Пупкова грижа поступово збільшується у розмірах, чим заважає нормальній роботі кишківника, шлунку та інших органів черевної порожнини. Чим швидше буде проведена операція, тим скоріше вдасться відновити нормальну роботу системи травлення. Краще діяти, поки грижа невеличка і не сильно натискає на органи.

Як проходить хірургічне втручання

Лікування пупкової грижі називають герніопластикою. Сутність процедури полягає в тому, що лікар зміцнює стінки черевної порожнини шляхом встановлення сітчастого імпланта. Операція включає наступні дії:

 1. Виконання декількох розрізів на череві для введення троакарів (лапароскопічних інструментів).
 2. Заведення до операційного поля відеосенсора та джерела світла.
 3. Огляд грижових воріт.
 4. Розтинання грижового мішка.
 5. Зміцнення пупкового кільця сітчастим полімерним протезом.
 6. Зашиття розрізу на очеревині.
 7. Оглядання операційного поля на предмет кровотечі та виймання троакарів.

Для зашиття проколів достатньо накласти на них декілька швів або закрити лейкопластирною пов’язкою. Операція дозволяє повернути органи черевної порожнини до їх природних положень, а  сітчастий імплант не спричиняє людині жодного дискомфорту і швидко приживається.

Переваги лапароскопічного лікування

Лапароскопія стала справжнім відкриттям у лікуванні пупкової грижі. Вона полегшила життя пацієнтів, тому що не потребує виконання великих розтинів тіла, проходить без суттєвої крововтрати, не потребує тривалого відновлення. Після операції не залишається шрамів та рубців на череві.

Процедура приваблює своєю безпечністю, а ризик рецидиву хвороби зведений до мінімуму. Методика універсальна, може успішно проводитись при будь-якому розмірі грижі, доступна як для дорослих, так і для дітей.

Джерело: bilyak.com.ua.