Як зберегти та підтримати здоров'я суглобів

Збереження здорових і рухливих суглобів є життєво важливим для нашого загального самопочуття та якості життя. Однак іноді ми можемо відчувати труднощі з рухами в суглобах, скутість або обмежений діапазон рухів. Ці проблеми можуть виникати через різні фактори, такі як травми, вікові зміни або основні захворювання. Для лікування захворювань суглобів існує безліч методів, одним з яких є блокада. Давайте детальніше розглянемо, що це таке, коли її призначають, а також переваги та недоліки такого лікування.

Що таке блокада суглобу?

Блокада суглобу — це процедура введення медикаментів безпосередньо в зону ураження, щоб зменшити больові відчуття та припинити запальний процес.

Зазвичай в якості лікарських засобів використовуються глюкокортикостероїди, анестетики, хондропротектори, а також гіалуронова кислота і вітаміни.

 • Глюкокортикоїди є потужними знеболювальними засобами та імуномодуляторами, їх тривалий термін дії дозволяє уникнути частого введення.
 • Анестетики застосовуються для точкового знеболення, а їх одноразове введення може значно зменшити біль.
 • Хондропротектори стимулюють відновлювальні процеси в суглобі і також мають знеболювальну дію.
 • Гіалуронова кислота використовується, коли нестачає синовіальної рідини, і сприяє активізації процесів відновлення.
 • Вітаміни часто використовуються під час блокади для поліпшення стану хрящової тканини та нормалізації кровообігу.

Важливо зазначити, що блокада суглоба повинна здійснюватись лише грамотним та професійним фахівцем. Саме таких спеціалістів ви знайдете у медцентрі Астрамедика в Києві. Тут використовують якісні медпрепарати, сучасні методи та технології у галузі блокади суглобів і все це за доступною ціною.

Як зберегти та підтримати здоров'я суглобів

Коли і кому призначають

Зазвичай цей метод лікування використовується для різних видів запальних захворювань суглобів, таких як артрит, артроз, неврит, міжреберна невралгія, синовіт, бурсит, защемлення нервів, гриж, протрузій та інші. Блокада може бути використана для лікування як гострого болю в суглобі, так і для зменшення хронічного запалення.

Переваги

 • Швидке полегшення болю. Блокада суглобу може швидко зменшити інтенсивність болю та полегшити страждання пацієнта. Це може допомогти покращити рухливість суглобу та забезпечити більш комфортне функціонування.
 • Зниження запалення. Глюкокортикостероїди, що використовуються при ін’єкції, мають сильну протизапальну дію. Вони допомагають зменшити набряклість тканин та запалення в суглобі, що сприяє покращенню його функції.
 • Місцева дія. Блокада суглоба дозволяє введення лікарського засобу безпосередньо в проблемну зону. Це забезпечує більш точну та місцеву дію лікарського препарату, у порівнянні з системними методами лікування.

Недоліки

Незважаючи на переваги, блокада суглобу також має деякі недоліки та обмеження:

 • блокада — це не панацея і не може бути основним методом лікування;
 • вона не усуває  першопричину проблеми;
 • ін’єкція досить травмуюча процедура для суглоба і болюча;
 • не підходить для тривалого застосування.

Враховуючи переваги та недоліки блокади суглобу, важливо, щоб рішення про застосування цього методу лікування було прийняте кваліфікованим медичним фахівцем. Лікар повинен оцінити індивідуальні особливості пацієнта, ступінь важкості захворювання та можливі ризики, щоб прийняти найкраще рішення щодо лікування суглобових проблем.

Як зберегти та підтримати здоров'я суглобів

Роль харчування та дієтотерапії в лікуванні суглобів

Хоча для усунення проблем із суглобами зазвичай застосовують медичні втручання, такі як медикаментозне лікування та фізична терапія, не слід забувати про роль харчування та дієтотерапії. Збалансована дієта разом із цілеспрямованими дієтотерапевтичними заходами може відігравати життєво важливу роль у полегшенні симптомів, зменшенні запалення та зміцненні здоров’я суглобів.

 1. Дотримання протизапальної дієти, багатої на фрукти, овочі, цільнозернові продукти, корисні жири та нежирні білки, може допомогти зменшити запалення. Продукти, багаті на омега-3 жирні кислоти, такі як жирна риба, волоські горіхи та лляне насіння, мають протизапальні властивості і можуть полегшити стан людей, які страждають від закупорки суглобів.
 2. Певні поживні речовини відіграють вирішальну роль у підтримці здоров’я та функції суглобів. Глюкозамін і хондроїтин сульфат, які зазвичай містяться в молюсках і хрящах, допомагають підтримувати здоровий хрящ і зменшують біль у суглобах. Омега-3 жирні кислоти, які містяться в рибі, горіхах і насінні, допомагають зменшити запалення і полегшити симптоми закупорки суглобів. Антиоксиданти, такі як вітаміни С і Е, що містяться в цитрусових, ягодах і листовій зелені, допомагають боротися з окислювальним стресом і захищають суглобові тканини.
 3. Підтримання здорової ваги має важливе значення для боротьби із закупоркою суглобів, оскільки надмірна вага створює додаткове навантаження на суглоби. Досягнення та підтримання здорової ваги зменшує навантаження на суглоби, зменшує запалення та покращує загальну функцію суглобів.
 4. Питна вода має вирішальне значення для здоров’я суглобів. Вода допомагає пом’якшити суглоби, покращує змащення та сприяє виведенню токсинів. Достатня кількість води також може сприяти надходженню необхідних поживних речовин до суглобів, покращуючи їхнє загальне здоров’я та гнучкість.
 5. У деяких випадках для підтримки здоров’я суглобів можуть бути рекомендовані спеціальні харчові добавки. Глюкозамін, хондроїтин і метилсульфонілметан (МСМ) — це широко використовувані добавки, які можуть допомогти зменшити біль і поліпшити функцію суглобів. Однак важливо проконсультуватися з лікарем перед початком прийому будь-яких нових добавок, щоб переконатися в їхній безпечності та ефективності.
 6. Певні продукти можуть посилювати запалення суглобів і сприяти їхньому блокуванню у схильних до цього людей. Ці продукти можуть відрізнятися від людини до людини, але, як правило, винуватцями є оброблені продукти, рафінований цукор, насичені жири та надмірне вживання алкоголю.

Светлана, www.medicinaportal.com