Які бандажі використовують при захворюваннях рук

У людської кисті складна анатомічна будова. Вона — найбільш рухлива частина опорно-рухового апарату. Виконуючи щодня безліч різноманітних функцій, кисть витримує суттєві навантаження. Наслідком такої діяльності можуть стати різні патології, травми. Особливо це стосується швачок, музикантів, комп’ютерників (людей, діяльність яких передбачає одноманітні рухи, підняття важких предметів).

Запобігти перевантаженням, пошкодженням можна, використовуючи спеціальні еластичні бандажі для кисті руки. Вони підтримують цю частину кінцівки в правильному положенні, обмежують рухливість, знімають набряклість, зменшують біль. В яких випадках слід використовувати такі фіксатори і як вони сприяють лікуванню хвороб зап’ясть, читайте далі.

Артрит

Під час гострого або хронічного запалення дрібних суглобів, в області кисті спостерігаються набряки, локальна хворобливість. Це одна з частих причин болю в пальцях. Для полегшення симптомів недугу рекомендовані ортопедичні пов’язки.

Хворим на артрит лікарі радять використовувати моделі з зігріваючим ефектом. Стимулюючи в зоні ураження кровообіг, вони сприяють зменшенню болю. Залежно від місця патології, це може бути бандаж на зап’ястя або променезап’ясний суглоб з закріпленням пальця.

Артроз

Внаслідок дегенеративно-дистрофічних змін, що відбуваються в хрящових тканинах, прогресує руйнування суглобів в кистях нижніх кінцівок. Це може бути наслідком аутоімунних, генетичних процесів, порушення обміну речовин, професійних факторів, травм. Як наслідок, спостерігаються такі симптоми:

 • хрускіт в суглобах пальців;
 • припухлість фаланг;
 • біль в суглобах кистей, який посилюється під час рухів зап’ястям, пальцями;
 • порушення рухливості кисті, дрібної моторики.

Використовуючи бандаж на кисть, вираженість симптомів можна зменшити. Завдяки м’якій фіксації, кровообіг в ураженій зоні буде поліпшено, що посприяє покращенню рухової активності, відновленню тканин.

Бурсит

Причиною запалення суглобової сумки стають інфекційні процеси, травми, ендокринні патології, тривалі однотипні рухи пальцями або зап’ястям.  Спочатку хворий відчуває скутість рухів, незначні больові відчуття. Якщо патологія прогресує, симптоми посилюються:

 • пальці починають боліти навіть в стані спокою;
 • шкіра червоніє;
 • починається місцева гіпертермія;
 • фаланги неможливо згинати і розгинати.

Лікується бурсит комплексно. Лікарі призначають лікарські засоби, ортопедичні пристосування. Завдяки фіксаторам навантаження на суглоб зменшується, мікроциркуляція в тканинах поліпшується, попереджаються набряки, зменшується біль.

Запалення суглобів і м’язів

Через запальний процес виникають не лише больові відчуття, але й:

 • локальна припухлість;
 • дискомфорт під час рухів;
 • підвищення температури тіла.

Залежно від локалізації патології, лікарі призначають різні варіанти ортопедичних пристосувань. Для зап’ястних суглобів — еластичний або напівтвердий бандаж на руку. Для хворого суглоба пальця потрібні засоби, які додатково зафіксують зап’ястно-фалангові з’єднання.

Вивихи

Отримати їх можна під час падіння на витягнуту руку, при прямому ударі тощо. При цьому суглобові поверхні кісток зрушуються, виникає порушення рухливості, набряк, біль.

Лікування вивиху полягає в знеболювальні, вправлянні і фіксації кисті з використанням гіпсової пов’язки. Замість неї лікар може рекомендувати носіння напівтвердого фіксатора, шини, жорсткого ортеза.

В інтернет-магазині OSD можна замовити з доставкою ліктьовий, плечовий бандаж, фіксатор руки під час перелому, розтягнення, пошкодження зв’язок, м’язів.