Металокерамічні коронки на зуби: переваги та недоліки

Гарна посмішка — мрія багатьох, але далеко  не всіх природа цим нагородила. Втратити зуб можна з різних причин, але хороша новина в тому, що його можна відновити за допомогою протезування та імплантації.

Металокерамічна коронка – один із найкращих сучасних видів протезів, який поєднує якість, естетику та довговічність. У Житомирі встановити коронку можна у Стоматології Мазур, детальніше за посиланням https://mazur.dental/service/metalokeramichna-koronka/

Якщо вам потрібно поставити коронки, металокераміка стане вдалим вибором із кількох причин:

 • Тривалий термін експлуатації, що забезпечується особливою конструкцією коронки.
 • Швидке лікування – установка вимагає лише кількох візитів до стоматолога. Або ж скористатись послугою “коронка за один день”.
 • Демократична вартість дозволяє ставити такі коронки на зуби практично всім категоріям пацієнтів.

Оскільки сучасна стоматологія надає широкий вибір методів протезування, варто дізнатися, чим установка коронок з металокераміки краща за інші способи протезування.

Переваги

Протезування за допомогою металокерамічних коронок має кілька істотних переваг у порівнянні з іншими видами зубних протезів:

 • Міцність. Такі протези мають металевий каркас-основу, який зверху покривають коронкою з кераміки. Завдяки подібній конструкції металокераміку можна ставити не тільки на передні зуби, але й ті, що зазнають навантаження при жуванні.
 • Естетика. Використання спеціальної стоматологічної кераміки різних відтінків дозволяє підібрати колір коронки, який точно відповідає відтінку емалі природних зубів.
 • Довговічність. Правильно встановлені коронки можуть прослужити від 5 до 12 років залежного від догляду за ними.

Недоліки та протипоказання

Незважаючи на велику кількість плюсів, даний метод відновлення зубного ряду має деякі недоліки, які обов’язково потрібно брати до уваги до початку лікування.

 • По-перше, щоб встановити коронку, потрібно видалити більшу частину зуба з усіх боків через те, що стінки коронки тонкі.
 • По-друге, у зубі потрібно видалити нерв. Це необхідно, тому що в процесі зняття тканин пульпа може зашкодити. Якщо подібну процедуру не провести, під коронкою розпочнеться запалення, для лікування якого потрібно знімати коронку, пролікувати зуб та повторювати процедуру протезування.
 • Наостанок, природні зуби мають певну природну прозорість. При використанні металокераміки застосовують спочатку металевий каркас, що не пропускає світло.

Етапи встановлення та виготовлення

Процес виготовлення та встановлення металокерамічних коронок проводиться у декілька етапів:

 1. Насамперед пацієнту роблять рентген. Це дозволяє визначити наявність запалення всередині зуба чи перевірити якість пломбування каналів.
 2. Видалення нерва проводиться у тому випадку, якщо у зуба лише один корінь. У багатокореневих зубах нерв іноді залишають, але це повинен вирішувати лікар на підставі загального стану ротової порожнини пацієнта.
 3. Спилювання тканин зуба відповідно до товщини майбутньої коронки.
 4. Далі лікар робить зліпок, за яким у лабораторії виготовляють індивідуальну коронку.
 5. Надалі коронку встановлюють на імплант, штифт (при незначних руйнуваннях кореневого каналу) або вкладку, яка дозволяє зафіксувати штучний зуб.

www.medicinaportal.com