15 ознак раку, про які має знати кожен

Щороку мільйони людей помирають від раку, при цьому ВООЗ прогнозує збільшення показника захворюваності у найближчі роки. Одна з причин такого критичного становища — пізня діагностика, адже багато людей не знають перших ознак раку, і саме рання діагностика вирішує все у боротьбі проти онкології.

Оскільки онкологічні захворювання посідають друге місце у рейтингу смертності серед дорослого населення, потрібно пам’ятати, що рання діагостика надає більше шансів на одужання або ж запобіганню прогресування хвороби. Якщо вам потрібен онколог у Львові, звертайтесь до медичного центра Дельта Мед, в якому можна пройти діагностику та лікування за новітніми ізраїльськими протоколами. В штаті працють високваліфіковані специалісти, які проконсультують вас та проведуть діагностику, яка буде максимально чутлива саме при вашій патології.

15 ознак раку, про які має знати кожен

 1. Нерегулярні менструації у жінок. Небезпечною вважається кровотеча, не пов’язана з менструальним циклом, а також виникла після менопаузи. Без уваги не можна залишати навіть ледь помітні краплі крові, адже вони можуть бути сигналом того, що розвивається злоякісна пухлина шийки матки. При ранній діагностиці захворювання лікування раку шийки матки буде максимально успішним.
 2. Хронічний та безпричинний метеоризм у жінок. У цьому випадку здуття живота може свідчити про рак яєчників. Якщо буквально відразу після їжі часто турбує відчуття того, що шлунок переповнений, і на цьому фоні з’являються болі в ділянці попереку, потрібно терміново обстежитися.
 3. Постійні болючі відчуття в області спини у чоловіків. У них можуть ховатися причини раку простати або товстої кишки, особливо якщо гострий біль. Очевидною ознакою раку передміхурової залози також є біль у кістках стегон.
 4. Больові відчуття в органах малого тазу та в животі у жінок. Якщо на цьому фоні виникає здуття живота, складності з сечовипусканням та поганий апетит, то можна припустити, що це симптоми раку яєчників. Але лікарі зазначають, що перелічені ознаки можуть бути пов’язані з іншими серйозними захворюваннями яєчників, які не стосуються онкології. Про рак говорять, коли симптоматика стійка і проявляється регулярно.
 5. Зміна форми та розміру яєчок у чоловіків. Будь-які зміни цього органу можуть говорити про серйозні проблеми, у тому числі і про рак яєчок.
 6. Больові відчуття в області тазу, стегон та паху у чоловіків. Це цілком може бути рак простати або рак яєчок, особливо якщо біль має хронічний характер і з’являється набряклість.
 7. Довготривалий кашель. Ця ознака може бути у жінок та чоловіків. Його варто побоюватися, якщо кашель не пов’язаний із застудою і довго не минає. Лікарі нагадують, що хронічний кашель може бути провісником раку легень, горла чи щитовидної залози.
 8. Різке зниження ваги. Звичайно, викликати раптову втрату ваги може стрес, але саме так виявляють деякі злоякісні пухлини: рак легенів, шлунка, стравоходу, щитовидки.
 9. Втрата апетиту і відраза до м’ясних страв. Довготривала втрата апетиту може свідчити про наявність раку шлунка, а також може бути пов’язана з інтоксикацією. Спочатку пацієнт втрачає інтерес до приготовленої їжі, задоволення від їжі, потім з’являється вибірковість у виборі страв — частіше за все він відмовляється від білкової їжі.
 10. Проблемне сечовипускання та випорожнення. Будь-які складнощі щодо цього можуть говорити про розвиток раку прямої кишки. Особливо небезпечним є стан, за якого з’являються болі хронічного характеру, здуття живота, кал із кров’ю.
 11. Поява вузликів та інші зміни у грудях. Це ознака раку грудей, яка може бути не лише у жінок. Приблизно в 1% випадків цей вид раку зустрічається і у чоловіків.
 12. Зміни у ротовій порожнині. Це можуть бути червоні чи білі плями у роті чи мовою. При появі існує ризик розвитку раку ротової порожнини.
 13. Будь-які зміни на шкірі. Йдеться про родимках — поява нових родимок дивного кольору, форми і структури або зміна старих родимок може призвести до розвитку раку шкіри.
 14. Збільшені лімфовузли. Вони збільшуються з різних причин, серед яких біль у горлі та переохолодження. Але якщо припухлість шийних та пахвових лімфовузлів зберігається протягом 2-4 тижнів, то варто бити на сполох.
 15. Постійне відчуття втоми без явних причин. Постійна втома — ознака лейкемії та інших ракових захворювань. Якщо щоранку починається зі слабкості, яка відчувається все сильніше, потрібно негайно звертатися до лікаря.

Не варто боятися онкологічного діагнозу, адже на ранніх стадіях рак повністю виліковний. Просто потрібно ретельно стежити за станом свого організму та не пропускати його сигнали.

www.medicinaportal.com